Koniec z nudnymi dekoracjami, czyli co robią złote renifery na choince

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Chociaż każdy chce, by jego dekoracje świąteczne robiły największe wrażenie, często efekt jest dość przewidywalny. To bywa frustrujące zwłaszcza w przypadku choinki, która stanowi symbol Bożego Narodzenia. Co zrobić, by drzewko wyglądało zjawiskowo? Pomóc mogą mniej typowe ozdoby, takie jak ręcznie rzeźbione złote renifery, oryginalne zestawienia kolorystyczne oraz starannie dobrane dekoracje otaczające choinkę. Sprawdź, jakie pomysły warto wykorzystać.

Zadbaj o scenografię

Jeśli uważasz, że liczy się tylko to, co zawieszasz na choince, czas zmienić podejście. Stwórz całą scenerię, której drzewko będzie głównym elementem. Na początek zajmij się donicą (lub podstawką). Włóż ją do wiklinowego kosza, zasyp gałązkami sosny albo okryj białym kocem, imitującym śnieg. Jeśli masz ładne metalowe wiadro, do którego zmieści się donica, również możesz je wykorzystać.

Obok postaw figurki. Duże srebrne renifery pod choinką w towarzystwie aniołów i niewielkich sanek, na których ułożysz prezenty, pomogą zbudować świąteczny klimat. Do tego możesz też umieścić tam słoje w rozmiarze XL wypełnione świątecznymi lampkami albo lampiony ze świecami. Widok takiej choinki w wigilijny wieczór przy przygaszonym świetle będzie niezapomniany!
 

 

Leśny klimat na choince – złote renifery, szyszki i owoce głogu

Motywem przewodnim wystroju choinki może być las. Ale nie taki zwykły – las cały w bieli, złocie i kryształach, działających jak pryzmat i mieniących się różnymi kolorami. Najważniejsze w nim będą zwierzęta. Wyobraź sobie złote renifery, kryształowe niedźwiedzie, sowy czy zające wśród białych gałązek (jeśli nie masz białej choinki, sięgnij po sztuczny śnieg w sprayu). Dopełnieniem tej dekoracji powinny być rośliny, czyli kwiaty poinsecji i owoce głogu – oczywiście w złotych i kremowych kolorach. Do tego jeszcze tylko białe lampki i voilà! Elegancka choinka gotowa.
 

 

Zainspiruj się tęczą

Jeśli czujesz, że etap dekorowania choinki na jeden kolor lub dwa masz już za sobą, w te Święta idź o krok dalej. Zbierz kolekcję ozdób w 5 albo 6 kolorach tęczy (ich liczba zależy od tego, jak dużą masz choinkę). Następnie zawieszaj je na drzewku warstwami (jak w torcie) lub pasmami po przekątnej.
 

 
Co ważne, dekoracje powinny być różnego typu. Nie poprzestawaj na bombkach i łańcuchach. Zawieszaj też papierowe gwiazdki, pierniczki polukrowane na różne kolory i ozdobione wstążkami albo szyszki pokryte sprayem. Możesz też do nich poprzyklejać koraliki albo miniprezenty – do ich wykonania potrzebujesz tylko kolorowego papieru, waty do wypełnienia, nożyczek i kleju.

Kolorowy pokój Najlepszy efekt osiągniesz, gdy w pomieszczeniu znajdą się też inne elementy utrzymane w podobnej kolorystyce. Może to być kominek z wieńcem ozdobionym dekoracjami, które nie znalazły miejsca na choince albo listwa nad oknem, z której zwisają kolorowe wstążki zakończone trójwymiarowymi śnieżynkami lub choinkami z błyszczącego papieru. Tutaj znajdziesz więcej pomysłów na ozdoby DIY.

Wiosna na choince? Czemu nie!

Kiedy wszyscy próbują odtworzyć zimowy klimat poprzez spraye imitujące śnieg i dekoracje w kształcie bałwanków, ty zainspiruj się wiosennym ogrodem. Ozdób swoje drzewko główkami kwiatów, które przyczepisz do gałązek za pomocą drucika. Wykorzystywanie prawdziwych może być ryzykowne, dlatego warto poświęcić chwilę na znalezienie sztucznych, które realistycznie przypominają te naturalne. Postaraj się wykorzystać wiele różnych gatunków, by urozmaicić aranżację. Kwiaty powinny też mieć różne rozmiary – efekt ma kojarzyć się z łąką.
 

 

Choinka jak za dawnych lat

Świąteczne drzewko w starym stylu ma swój niepowtarzalny urok. Taki rezultat osiągniesz wykorzystując oryginalne, ręcznie rzeźbione i malowane ozdoby z drewna, z których każda jest niepowtarzalna. Znajdziesz je m.in. na jarmarkach. Największe wrażenie robią te przypominające zabawki (np. żołnierzyki w galowych mundurach) i zwierzęta (wspomniane wcześniej złote renifery lub białe niedźwiedzie).

Na choince mogą im towarzyszyć orzechy, suszone plastry pomarańczy, pierniki i niewielkie sakiewki, w których są chowane słodycze albo drobne upominki. Możesz też włożyć do nich cytaty. Do tego udekoruj drzewko wstążką albo misternym łańcuchem – do jego zrobienia zaproś dzieci. Wycinanie wzorów z papieru będzie dla nich zabawą, a na dodatek całą rodzina będzie się mogła później cieszyć niepowtarzalną choinką!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: