Położenie miękkich paneli ściennych pozwoli zarówno odmienić wnętrze, jak i cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem. Dzięki panelom, słuchanie muzyki czy oglądanie filmu w pomieszczeniu będzie jeszcze większą przyjemnością. Jak wykorzystać panele Fluffo w swoim mieszkaniu, by stale je upiększały?
Czym są panele Fluffo?
Panele Fluffo to panele ścienne 3D, które wyciszają dźwięk i jednocześnie ożywiają pomieszczenie swoją niebanalną strukturą. Miękkie panele ścienne dostępne są w różnych kształtach i w kilkudziesięciu wersjach kolorystycznych. Z każdego z tych elementów możesz stworzyć niezwykłą kompozycję, która przyozdobi ściany, a nawet twój sufit. Ograniczeniem aranżacyjnym są jedynie twoja wyobraźnia i wymiary twoich pomieszczeń. Niebanalna struktura podkręci design pomieszczeń i równocześnie będzie niezwykle przyjemna w dotyku, gdyż pokryta jest materiałem przypominającym aksamit.
Nie tylko na ścianie
Geometryczne wzory sprawdzą się w nowoczesnym salonie, w którym swoją wyrazistością będą cieszyć oczy twoje i najbliższych. Z kolei w pokoju dziecka miękkie i kolorowe ściany będą zachętą do zabaw. Z paneli wyczarujesz również zagłówek łóżka, a tym samym stworzysz unikalną stylizację w swojej sypialni. Codzienne układanie poduszek lub głowy na miękkich panelach nie powinno wpłynąć na ich przetarcie ani powodować na nich odkształceń.
Mistrzowski pochłaniacz dźwięku
Panele ścienne wykonane są z miękkiej pianki poliuretanowej, dzięki której można cieszyć się dobrą jakością dźwięku w pomieszczeniu. Panele zostały przebadane przez Laboratorium Akustyczne przy Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, które przyznało im klasę B pochłaniania dźwięków o różnych częstotliwościach, co jest bardzo dobrym wynikiem.
Atest higieniczny
Miękkie panele Fluffo otrzymały Atest Higieniczny PZH, który świadczy o tym, że są bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz używać produkt zgodnie z instrukcjami producenta.
Jak montować?
Panele ścienne montowane są przy pomocy bezwonnego kleju, który dołączony jest do zestawu. Przed nałożeniem paneli możesz z nich wyciąć dowolny kształt. Aby zamocować panel nałóż na niego klej, a następnie przyłóż i dociśnij do ściany. Dzięki temu, że klej zastyga po 40 minutach, możesz dowolnie korygować położenie paneli Fluffo. Elementy są niezwykle lekkie, zatem ryzyko ich odpadnięcia jest niewielkie. Dla lepszej przyczepności, przed położeniem paneli, lepiej wyczyść ścianę z pyłków.
Miejsca, których lepiej unikać
Panele najlepiej jest montować z dala od źródeł wilgoci, takich jak kuchnia i łazienka, gdyż ze względu na swoją strukturę mogą one chłonąć parę wodną, a tym samym tracić na swoich właściwościach. Co więcej, panele Fluffo nie powinny być umieszczone przy źródłach ciepła, np. grzejnikach, z powodu cyrkulacji powietrza, która może zabrudzić panele. Z kolei wzory wystawione na ekspozycję promieni słonecznych, mogą po jakimś czasie się odbarwić.
Dzieci i koty dostępu nie mają
Dzieci mogą traktować miękkie panele jako zabawkę, a zwierzęta za swój drapak. Dlatego najlepiej nie umieszczać paneli dekoracyjnych na wysokości brudnych rączek pociech i ostrych pazurów kota. Jednak gdy już dojdzie do katastrofy, uszkodzony panel możesz w prosty sposób wymienić na nowy, a w lżejszych przypadkach – wyczyścić.
Czyszczenie paneli Fluffo
Z założenia panele nie przyciągają kurzu, jednak poziome powierzchnie są bardziej narażone na jego działanie. Aby pozbyć się kurzu wystarczy zmieść panele szczotką o miękkim włosiu. Z kolei zabrudzenia skutecznie usuniesz wilgotną gąbką. Pamiętaj, by nie używać silnego detergentu, gdyż pod jego wpływem panel może się odbarwić lub przetrzeć. Czyszczenia nie ograniczaj jedynie do miejsca zabrudzenia. Obejmij nim cały panel, gdyż wyczyszczona powierzchnia może wyróżniać się na tle reszty.
Panele wielokrotnego użytku
Panele Fluffo można bez przeszkód ściągać ze ściany, jednak trzeba być ostrożnym, by ich nie uszkodzić. Dzięki temu panele będą nadawały się do kolejnego użytku. Najlepiej jest oderwać panel powolnym ruchem od ściany lub delikatnie go odciąć. W trakcie demontażu wraz z panelami może zejść odrobina farby. Na ścianie może pozostać również odrobina kleju, który możesz zdrapać.
Niecodzienna ozdoba w przystępnej cenie
Cena za panel może, w zależności od wzoru i wielkości, mieścić się w przedziale 26-105 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy daje to zakres cenowy w okolicach 370-570 zł.
Rozwiązanie także do biura
Biura stylizowane na open space ułatwiają komunikację ze współpracownikami, ale mogą być także źródłem frustracji. Ciągły gwar nie sprzyja koncentracji, dlatego inwestycja w miękką dekorację w biurze może okazać się niezwykle korzystna. Specjalne panele ścienne mogą zostać położone na szklanych ścianach sali konferencyjnej lub przyklejone do płyt dzielących biurka.
Poznaj również dekoracyjne wzory na ścianę, które wykonasz samodzielnie!
Czy ten artykuł był przydatny?
Dziekujemy za opinie :)
Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?
- Artykuł był za krótki
- W artykule było za mało zdjęć
- Artykuł nie wyczerpał tematu
- Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego