5 pomysłów na ozdoby sylwestrowe, które zrobisz samodzielnie!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut

Zafunduj sobie i swoim znajomym niezapomnianą noc sylwestrową! Nowy rok przywitajcie z butelką szampana i… efektownymi ozdobami sylwestrowymi, które możesz szybko i łatwo przygotować samodzielnie w domu.

Ozdoby sylwestrowe zrób to sam

Lampy z butelek

Szklana lub plastikowa butelka (najlepiej kolorowa) może okazać się niezwykłą ozdobą sylwestrową. Wystarczy, że umieścisz w niej lampki, np. białe lub kolorowe lampki choinkowe, a następnie włączysz je do prądu. W jednym momencie zwykła butelka stanie się kolorową lampą!

Balony z confetti

Niezwykle efektowną ozdobą sylwestrową są balony z confetti. Wystarczy zwykły, przezroczysty balon i kilkanaście arkuszy papieru metalicznego, z którego wytniesz paseczki confetti. Następnie kolorowe confetti należy umieścić w balonie, nadmuchać i gotowe!

Kolorowy deszcz balonów

Innym sposobem na wykorzystanie balonów jest ulokowanie ich na srebrnej lub złotej folii metalizowanej przymocowanej do lampy lub sufitu. O północy wystarczy pociągnąć za sznurek, który odczepi folię od mocowania. Balony spadną na ziemię niczym kolorowy deszcz.
 

 

Ognisty napis

Oryginalnym pomysłem na ozdobę sylwestrową jest ułożenie napisu z zapałek. W sylwestrową noc może to być fraza „Szczęśliwego Nowego Roku”, a ułożysz ją np. na dnie tacy lub na blasze do pieczenia. Zapałki przymocujesz do powierzchni np. za pomocą ciepłego kleju. Tuż przed północą możesz zapalić wszystkie zapałki, a gdy wybije dwunasta, poprosić swoich gości o ich zdmuchanie!

Kolorowe rozety z papieru

Papierowe rozety z różnokolorowych arkuszy papieru idealnie sprawdzą się jako sylwestrowa ozdoba ścian. Do ich przygotowania będziesz potrzebować arkuszy papieru (może to być kolorowy papier do pakowania prezentów), metalowej linijki, ołówka, noża rzemieślniczego, dziurkacza, nożyczek i sznurka. Papier pocięty na poziome paski może mieć różne szerokości – im szerszy papierowy pasek wytniesz, tym większą rozetę z niego złożysz.
 

 

To nie koniec pomysłów na ozdoby sylwestrowe! Poznaj więcej prostych sposobów na udekorowanie mieszkania i inspirująco przywitaj nowy rok!

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Skomentuj artykuł:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)