[WYDARZENIE] DOBRY DESIGN ECO, czyli jak zmienić swoje życie na bardziej eko?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 4 minut

13 maja w Barbarze we Wrocławiu odbyło się wydarzenie DOBRY DESIGN ECO. Zebrały się na nim osoby, które cenią ekologiczne rozwiązania w każdym aspekcie swojego życia. Zobacz naszą relację i zainspiruj się designem w wersji eko!

Targi oczami widza

Na targach nasza redakcja zastała 21 wystawców działających w różnych branżach. Łączyło ich zamiłowanie do ekologicznych rozwiązań, dlatego wśród nich znaleźli się eksperci z zakresu: mody, wnętrzarstwa, akcesoriów i roślin. Jakie rozwiązania najbardziej nas zachwyciły?

zdjęcie targów

Wnętrzarstwo w wersji eko, czyli jak ujarzmić tekturę?

Stoisko SOOA DESIGN powitało nas ciepłym światłem oryginalnych lamp. Wystawili oni lampy z tektury, które przepięknie prezentują się w formie dekoracyjnego oświetlenia. Lampy stworzone są z ręcznie sklejanych tekturowych obręczy, co sprawia, że każdy z egzemplarzy jest na swój sposób wyjątkowy.

Kolejnym ciekawym punktem targów był Ekolink. To tam nasza redakcja miała szansę chwilę odpocząć siadając na krzesłach wykonanych w 100% z tektury. Do ich wykonania nie użyto klejów ani gwoździ – cała tajemnica konstrukcji kryła się w odpowiednim składaniu materiału. Całość mebli pokryta jest okleiną, dzięki czemu są one bardziej odporne na zabrudzenia. W sekrecie dowiedzieliśmy się, że meble przetrwały już bliskie spotkanie z kawą. Jakie meble mogliśmy podziwiać? Na targach pojawiły się stoły i krzesła, również w wersji mini odpowiedniej dla dzieci. Nie zabrakło również tekturowej komody.

krzesło tekturowe

Akcesoria, którym trudno się oprzeć

Na DOBRY DESIGN ECO pojawiły się ciekawe akcesoria, które przyciągały wzrok swoją fakturą i kolorami. Naszą uwagę przykuło m.in. stoisko z kartkami Preclowa. W prosty i bezpretensjonalny sposób zaprezentowana została papeteria ślubna. Dlaczego są oni eko? Ponieważ wszelkie skrawki materiałów, które nie zostaną wykorzystane, są przekazywane organizacji zbierającej makulaturę, której zysk przeznaczany jest na cele charytatywne. Znaleźliśmy również ekologiczne zaproszenia i okolicznościowe dekoracje od Paperplant.

preclowa kartki

Nieopodal znaleźliśmy Magiczną Mydlarnię, która zaoferowała nam niezwykle pachnące mydełka, wykonywane ręcznie. Kolejnym wystawcą była marka Przezroczysta, której stoisko cieszyło się nieustannym zainteresowaniem. Powód był prosty – na targach pojawiła się limitowana seria talerzy stworzona ze starych, PRL-owskich szyb drzwiowych. Na targach można było nabyć kolorowe filiżanki, talerze i misy.

zestaw talerzy ze szkła
szklana zastawa stołowa

Dzika roślinność w zamkniętej formie

Z roślinnymi propozycjami wyszła Zielona Wrona. Stoisko przyciągało uwagę bujną zielenią, która została zamknięta w słoiku. Chcesz dowiedzieć się więcej o lesie w słoiku? Zobacz, na naszym fanpage’u relację na żywo z wydarzenia!

Moda wiecznie żywa

Z kolei na stoiskach z zakresu mody mieliśmy szansę zobaczyć m.in. drewniane kolczyki DE MADERA, lniane torby Pracowni Mantica, wegańskie akcesoria i odzież z naturalnych tkanin od BAMBY. Pojawiło się również kilka propozycji z zakresu biżuterii, np. ZIĘBA, Studio Kazani i Betty B. Nasz wzrok przykuło stoisko FLORISTA pełne kwiatowych wzorów na plecakach. Oferowało ono również dziewczęce sukienki i nerki, także w kwiatowych i dziewczęcych wzorach. Z kolei Maszycielka przedstawiła lniane ubranka dla dzieci. Propozycje dla najmłodszych pojawiły się również na stoisku Malimoi, gdzie oprócz odzieży pojawiły się również zachwycające bambusowe otulacze.

Na wydarzeniu pojawili się również:

  • Artychatka,
  • LinenStudio,
  • Piece of Touch,
  • Tytus Presiński,
  • WHY NOT? Handmade cosmetics,
  • Pracownia Mantica.
ubrania naturalne
biżuteria naturalna
bransoletki i łańcuszki
stragan z biżuterią

Czy targi uznajemy za udane?

DOBRY ECO DESIGN sprawiło nam sporą frajdę. Odbyło się ono na niewielkiej przestrzeni, przez co już na wejściu powitała nas domowa atmosfera. Brakowało nam jedynie większej liczby wystawców z zakresu wnętrzarstwa – liczymy na to, że pojawi się ich więcej! Mamy również nadzieję, że na przyszłych wydarzeniach DOBRY ECO DESIGN pojawi się możliwość dokonywania płatności kartą na wszystkich stoiskach. Jesteśmy zachwyceni doborem wystawców, wszyscy byli niezwykle pomocni i chętni do rozmowy. My na pewno pojawimy się na przyszłym DOBRY DESIGN ECO, a Wy?
 
Dziękujemy DOBRY DESIGN za możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu!
logo Dobry Design

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)