Jakie meble wybrać do stylu industrialnego?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Styl industrialny przybył do nas znad oceanu i rozgościł się we wnętrzach. Nic w tym dziwnego, oferuje on wiele przestrzeni, opartej na minimalizmie. Tym samym buduje on niepowtarzalny klimat. Najwięcej dylematów w stylu industrialnym budzą dodatki. Jak zatem dobierać meble w stylu industrialnym, by podkreślały loftowość wnętrza, bez zbędnego zbytku?

Publikacja partnerska

Prostota w aranżacji, czyli podstawy aranżowania w stylu industrialnym

Jedną z największych zalet stylu industrialnego jest prostota formy, skupianie się na detalach, które nawiązują do starych fabryk. Jednym z najważniejszych założeń stylu industrialnego jest wprowadzanie, jak najmniejszej liczby podziałów – ściany nie powinny oddzielać strefy dziennej od np. kuchennej.

meble w stylu industrialnym z dodatkami, jak je dobierac
Aranżacja w stylu industrialnym

Dodatkowo, wzorem okien w fabrykach, w aranżacji powinien być zapewniony stały dostęp do światła dziennego. Nie zaleca się zatem używania grubych, tradycyjnych firan. Aby osłonić się przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, można sięgnąć po lekkie, ażurowe rolety. A gdy słońce już zajdzie, przydadzą się odpowiednio dobrane lampy – najlepiej, by były one wykonane z metalu lub aluminium. Ich osadzenie również musi być dokładnie przemyślane, warto dołożyć wszelkich starań, by lampy dodatkowo powiększyły optycznie dostępną przestrzeń.

meble w stylu industrialnym a oświetlenie
Wystrój w stylu industrialnym a oświetlenie

Czasami wystarczy wprowadzenie kilku elementów, by móc stworzyć w domu specyficzny klimat. Styl industrialny najlepiej sprawdzi się w kuchni lub salonie. Dedykowane mu kolory to zdecydowanie wszelkiego rodzaju szarości. Dzieje się tak nie bez powodu – loftowe wnętrza są pełne metalowych gadżetów. Chcąc poczuć klimat dawnych lat, warto zdecydować się na udekorowania salonu industrialnymi zegarami. Zegar wiszący z półką i haczykami Mauro Ferretti Caldron swoim wyglądem przypomina jedno z fabrycznych urządzeń z czasów, gdy nie było jeszcze automatycznych taśm produkcyjnych czy robotów. Natomiast zegar stołowy Mauro Ferrett Bilancia stylizowany jest na postarzaną czerwoną wagę – podpowiada ekspert klubu zakupowego Bonami.pl, Marta Kmošenová.

Mniej znaczy więcej, czyli meble w stylu industrialnym

Minimalistyczne formy przeważają w aranżacji w stylu industrialnym. Jest to widoczne zwłaszcza wśród doboru mebli, w których dominują masywne, geometryczne kształty. Pojawiają się one zwykle w dużych, pojemnych szafach. Natomiast reszta mebli w stylu industrialnym może być wykończona metalowymi elementami, których prosta forma optycznie otwiera pomieszczenie.

komody i regały - meble w stylu industrialnym
Komody i regały w stylu industrialnym

Pofabryczne dodatki, jak je dobierać?

kolorowe meble w stylu industrialnym
Dodatki w stylu industrialnym

Często do ożywienia aranżacji, wystarczy wykorzystać niewielki, wyróżniający się element. Wśród dominującej bieli i szarości, sprawdzą się dodatki w odcieniach turkusu, żółci lub czerwieni. Może być to na przykład taboret z drewna sosnowego, lustro w czarnej i ozdobnej ramie. Wybierając dodatki należy się kierować rozsądkiem i ograniczyć ich ilość do minimum. Warto, by były one intrygujące w swojej formie, może być to zatem stara maszyna do szycia, zegar z kukułką lub metalowa rzeźba. Wybrane meble w stylu industrialnym i dodatki mogą stworzyć niepowtarzalny klimat, który będzie stworzony z form użytkowych połączonych z domową przytulnością.
Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Bonami.pl

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: