Fototapety 3D – sposób na wnętrze inne niż wszystkie!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Masz małe mieszkanie? Postaw na fototapety 3D! Te piękne, trójwymiarowe ozdoby ścienne to nie tylko dekoracja wnętrza, ale także sposób na jego optyczne powiększenie.

Publikacja partnerska

Salon w niecodziennej odsłonie

Fototapety 3D to niezwykle oryginalne ozdoby, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję głównej dekoracji domu. Z tego względu najefektowniej zaprezentują się one w salonie – najważniejszym pomieszczeniu w całym mieszkaniu.
 

 
Planując fototapetę 3D, pamiętaj o następujących wskazówkach:

  • Trójwymiarowa fototapeta powinna stanowić jedyną dużą ozdobę w pokoju, ponieważ taka dekoracja obciąża wzrok patrzącego. Lepiej więc dodatkowo nie rozpraszać tego zmysłu innymi wyrazistymi elementami. Efekt trzech wymiarów zdecydowanie wystarczy, by pomieszczenie zyskało niebanalny charakter!
  • Chcąc powiększyć wnętrze, zdecyduj się na fototapetę z efektem głębi. Efekt trzech wymiarów to jedno, czym innym jest zaś dodatkowe wrażenie głębi. Przy optycznym powiększaniu salonu świetnie sprawdzą się więc wszystkie trójwymiarowe grafiki, których linie zbiegają się ku środkowej części, tworząc wrażenie perspektywy. Ta zaś sprawia, że wnętrze wydaje się być przestronniejsze.
  • Styl fototapety musi pasować do wystroju reszty wnętrza. Oznacza to, że jeśli decydujesz się na geometryczne, nowoczesne wzory, dodatkowo z efektem trzech wymiarów, to reszta aranżacji także powinna być nowoczesna. Pamiętaj – zawsze miej na uwadze spójność we wnętrzu.
Spójność stylów we wnętrzu jest ważna, jednak jeśli chodzi o kolorystykę, masz większe pole do popisu. W przypadku fototapety 3D jej kolorystyka może bowiem komponować się z całością wnętrza, ale może także stanowić dla niego ekscentryczny kontrast.

 

 

Fototapeta 3D w sypialni, czyli sen w nowym wymiarze

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i nabieramy energii na kolejny dzień, dlatego warto zadbać o jej relaksacyjną aranżację. W przypadku sypialni idealnym wyborem są fototapety 3D z zachwycającymi motywami natury, np. lasu, górskich szczytów czy oceanu.

fototapeta do sypialni
Fot. Myloview.pl
Fototapeta z górskim krajobrazem

Sypialnia to miejsce, gdzie szczególnie musimy dbać o wystrój wnętrza. Trójwymiarowa fototapeta świetnie nadaje się jako funkcjonalna ozdoba do tego typu pomieszczenia. Dzięki niej można uzyskać ciekawy i piękny efekt – w zależności od tego, co podoba nam się najbardziej, możemy postawić na trójwymiarowe fototapety z naturalnym krajobrazem, miejską dżunglą, abstrakcyjnymi wzorami, albo nawet z efektem cegły lub kamienia. Każdą taką fototapetę wykonujemy z dbałością o wysoką jakość, dzięki czemu grafika nie tylko zawsze wygląda pięknie, ale jest także bardzo wytrzymała i długo służy naszym klientom – Adriana Bednarczyk, ekspertka w firmie Myloview.

 

 

Trzy wymiary w dowolnym rozmiarze

Na fototapetę z efektem trzech wymiarów mogą postawić zarówno właściciele małych, jak i dużych mieszkań. Bowiem niewątpliwą zaletą fototapet 3D jest możliwość zamówienia ich w dowolnym rozmiarze. Jeśli więc mieszkasz we wnętrzu o kłopotliwych wymiarach ścian, nie masz powodów do zmartwień – fototapetę 3D możesz zamówić na wymiar.

fototapeta na wymiar
Fot. Myloview.pl
Fototapeta przygotowana na wymiar

W Myloview oferujemy usługę przygotowania fototapety 3D na wymiar. Każdy klient może więc dokładnie wymierzyć ścianę lub jej fragment, a potem przesłać nam otrzymane wymiary ze wskazaniem, jaki wzór chciałby otrzymać. Specjalnie dla niego przygotujemy fototapetę o nietypowych rozmiarach – Adriana Bednarczyk, ekspertka w firmie Myloview.

jak wybrać fototapetę 3d

 
Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki Myloview.pl

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: