Biuro w domu. Czyli jak zaaranżować przestrzeń do pracy?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut

Coraz więcej osób pracuje na freelancie lub wykonuje swój etat w domu. Jak zaaranżować biuro w domu, by było funkcjonalne i miało twórczy klimat? Wraz z marką Pixers szukamy odpowiedzi na to pytanie.

Publikacja partnerska

Co zrobić, gdy dom jest siedzibą firmy?

Jeśli zdecydujesz się na pracę z domu, pamiętaj o odpowiedniej aranżacji – zwłaszcza, gdy nie masz możliwości na przerobienie całego pomieszczenia na profesjonalny gabinet. Dlaczego już na wstępie jest to takie ważne? Każdy ma w domu wiele rozpraszaczy, takich jak telewizor, konsola czy sprzęt plastyczny. Wszystkie te rzeczy wpływają na koncentrację, a w efekcie na skuteczność pracy. Zatem zacznijmy aranżację biurowego kącika!

biuro w domu i mieszkaniu

Zapomnij o zbędnych przedmiotach

Zastanów się, czy wszystkie przedmioty umieszczone wokół twojego biurka są faktycznie niezbędne do pracy. Nie zagracaj swojego biurka papierami i licznymi akcesoriami – jeśli potrzebujesz mieć coś w zasięgu ręki, kup specjalne organizery, teczki i segregatory. Koło twojego biurka może również stanąć dodatkowa szafka, regał lub komoda, na której uporządkujesz swoje akcesoria, ograniczając przy tym chaos w aranżacji.

jak zaprojektować biuro w domu

Biuro w domu – jak sprawić, by było przestrzenią kreatywną?

To, że pracujesz w salonie lub sypialni nie powinno zaburzać twojej koncentracji, dlatego planując swoją pracę w domu, podziel przestrzeń choćby symbolicznie. Możesz tego dokonać np. poprzez wykorzystanie fototapety. Umieść ją na linii biurka, i w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, wybierz fototapetę wtapiającą się w resztę aranżacji lub wyróżniającą się na jej tle. Taką przestrzeń biurową możesz dodatkowo podkreślić poprzez plakaty z motywacyjnymi napisami. Mają one prosty design, który nie przytłacza i nie rozprasza w czasie pracy.

jak urządzić małe biuro w domu

Wygodny fotel biurowy a biuro w domu

Głównie od fotela biurowego zależy, czy biuro w domu będzie komfortowym miejscem pracy. Wybierając swój model fotela, pamiętaj o tym, by był on ergonomiczny. Zatem zwróć uwagę na siedzisko, podłokietniki i oparcie. Sięgaj po fotele z regulowaną wysokością i oparciem, dzięki czemu będzie ono dopasowywało się do twojej pozycji.

Jak wybrać biurko?

Biuro w domu nie obędzie się bez odpowiednio dobranego biurka. Powinno być ono na tyle duże, by pomieściły wszystkie biurowe bibeloty. W zależności od dysponowanej przestrzeni można wybrać biurko prostokątne lub kątowe. Jego wykonanie może opierać się na metalowej lub drewnianej konstrukcji. Producenci oferują również wiele dostawek i ścianek, które powiększają przestrzeń roboczą biurka. Jaki rozmiar biurka wybrać? Jeśli pracujesz przy komputerze, potrzebujesz przestrzeni, dlatego wybieraj biurka o szerokości od 1,2 do 1,6 m. Aby pomieścić wszelkie bibeloty warto również rozważyć głębokość biurka – zaleca się, by miała ona ok. 80 cm, co zapewnia pełny komfort pracy.

biuro w domu zdjęcia

Zielona przestrzeń

Dekorując swoje biuro w domu nie zapomnij o odrobinie zieleni. Zadbaj o rośliny, które oczyszczają powietrze z toksyn i przy tym stylowo ozdabiają wnętrze. Zgodnie z psychologią kolorów, zielony jest barwą, która sprzyja wyciszeniu i redukcji stresu, więc powinien się również pojawić w domowym gabinecie.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Pixers.
biuro w domu jak zrobic

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Skomentuj artykuł:

Podobne w tej kategorii:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies 🍪
w celu identyfikacji i obserwowania Użytkowników.
Warunki przechowywania plików cookies
możesz określić w swojej przeglądarce.

aktualna wersja Polityki Prywatności (z dnia 20.11.2019r.)