Bateria wannowa idealna dla ciebie

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Dobra bateria wannowa jest nie tylko piękna, ale też funkcjonalna. Dowiedz się na co zwracać uwagę i zobacz galerię najbardziej stylowych baterii wannowych!

Bateria wannowa – najważniejsze funkcje

Wybierając baterię wannową, warto kierować się nie tylko jej wyglądem, ale też jakością wykonania i dodatkowymi funkcjami. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę, gdy w grę wchodzi nowa bateria wannowa?

Gwarancja

Wydawać by się mogło, że gwarancja na baterię wannową nie jest kluczowym kryterium jej wyboru, ale jeśli weźmiemy pod uwagę to, że jest to rzecz, którą kupujemy raz na kilka lub nawet kilkanaście lat – przy remoncie łazienki – to powinno nam wyjątkowo zależeć na trwałości. Najtańsze baterie są wykonane często z dużo mniej odpornych materiałów, a co za tym idzie, ich trwałość nie jest zadowalająca. Dobrze jest więc rozejrzeć się za produktem renomowanej firmy, która korzysta z lepszych materiałów i udziela dłuższej niż standardowa, dwuletnia gwarancja. W przypadku najlepszych marek, bateria wannowa może mieć gwarancję nawet na 10 lat, dzięki czemu mamy pewność, że nie czeka nas kupowanie nowej aż do kolejnego remontu czy renowacji łazienek.

Głowica ceramiczna

Mówiąc o materiałach z jakich wykonana jest bateria wannowa, nie można nie wspomnieć o głowicy. Te najprostsze i najpowszechniejsze wykonane są z tworzyw sztucznych – plastiki używane do produkcji głowic baterii, są bezpieczne i stosunkowo wytrzymałe, ale mimo wszystko nie idealnie odporne na zużywanie się. Dużo bardziej trwałym materiałem są odlewy z ceramiki, które są twardsze i lepiej znoszą tarcie. Jeśli bateria wannowa ma nam służyć przez lata, to wybierzmy taką z głowicą ceramiczną.

Perlator

Perlatory są obecnie stosowane w większości baterii dostępnych na rynku i są najprostszym sposobem na oszczędzanie wody w codziennym użytkowaniu. Perlator napowietrza strumień wody, sprawiając, że wypływa jej mniej, choć siła strumienia pozostaje tak samo duża. Istnieją różne typy perelatorów, szukajmy więc takich, które oferują największe procentowe oszczędności wody – a może to być nawet do 50%!

Termostat i zimny korpus

Rzadziej spotykana funkcja, którą znajdziemy w bateriach wannowych z wyższej półki. Baterie termostatyczne to takie, w przypadku których czas oczekiwania na zmianę temperatury strumienia jest skrócony do ułamków sekundy. Temperatura wody jest też niewrażliwa na zmiany ciśnienia, więc jeśli nagle w obiegu znajdzie się więcej wody gorącej niż zimnej, to nie poparzymy się i nawet tego wahania nie zauważymy. Dodatkowo, niektóre baterie wannowe dostępne na rynku są skonstruowane tak, by były zawsze zimne w dotyku – co jest szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci. Przewody są poprowadzone wewnątrz baterii w taki sposób, by zimne otaczały gorące i w ten sposób izolowały korpus baterii i chroniły go przed nagrzewaniem się.

Bateria wannowa idealna – galeria inspiracji

Zobacz najciekawsze pomysły na baterie wannowe do twojej łazienki!
 

Bateria wannowa w stylu retro

 

 

Bateria wannowa z wodospadem

 

 

Bateria wannowa stojąca

 

 

Bateria wannowa ścienna

 

 

Bateria nawannowa

 

 

Nietypowe pomysły na baterie wannowe

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: