[TOP 5] Pomysły na meble ogrodowe z palet – proste DIY

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Meble ogrodowe z palet są proste i tanie w wykonaniu, a wyglądają fenomenalnie. Oto 5 pomysłów na wyposażenie ogrodu zrobione z palet!

Moda na meble wykonane z palet drewnianych przyszła do nas ze Skandynawii i zadomowiła się na dobre. I nic dziwnego! Kupioną za kilkanaście złotych paletę wystarczy oczyścić z uszkodzonych fragmentów, zeszlifować drzazgi i zaimpregnować, aby można było z niej zrobić prosty mebel. Przy odrobinie kreatywności i wprawy w posługiwaniu się wkrętarką możemy zrobić stoły i krzesła do domu, a także nietuzinkowe meble ogrodowe z palet. Przy odrobinie kreatywności i wprawy w posługiwaniu się wkrętarką, możemy zrobić wiele ciekawych elementów wyposażenia domu i ogrodu.
 

Bądź eko i rób własne meble ogrodowe z palet

Jeśli żyjesz w zgodzie z ekologią, na pewno wybierasz naturalne produkty i omijasz plastikowe, nietrwałe przedmioty. Ponadto starasz się robić jak najwięcej rzeczy za pomocą własnych rąk? Zatem meble ogrodowe z palet to coś, co powinno ucieszyć ciebie i każdego eko entuzjastę!

Paleta drewniana służy głównie do transportowania na niej towarów. Jest solidnym i trwałym przedmiotem, który można wykorzystać wielokrotnie. Jeśli jednak nie służy już do zabezpieczenia dóbr w transporcie, to z powodzeniem stanie się materiałem, z którego wykonasz piękne meble ogrodowe.

Meble ogrodowe z palet będą solidne i trwałe, a ich właściwa impregnacja sprawi, że przetrwają dobrą i złą pogodę na zewnątrz. Korpusy palety wykonane są z drewna – materiału biodegradowalnego i ekologicznego, więc jeśli zniszczeniu ulegnie jakiś fragment (deska lub drewniany klocek), łatwo go naprawisz lub wymienisz.

Proste meble ogrodowe z palet: stoliki DIY

Stolik jest najprostszą formą, jaką można zrobić z palety – wystarczy połączyć ze sobą dwie i dokręcić nóżki lub kółka. Aby móc swobodnie stawiać na takim stoliku również mniejsze rzeczy, można dorobić mu blat ze szkła lub innego tworzywa albo uzupełnić przerwy deskami pobranymi z kolejnej palety.
 

 

Wygodne ławki lub kanapy z palet

Do zrobienia podstawowego siedziska z oparciem wystarczą trzy palety i dużo poduszek. Natomiast jeśli zestawić kilka w ten sposób stworzonych ławek, otrzymamy obszerną kanapę w sam raz na wieczorne grillowanie z rodziną lub przyjaciółmi.
 

 

Leżak ogrodowy z palet

Aby zrobić pochyłe oparcie leżaka, wystarczy usunąć jedną lub dwie deski na końcu palety i przymocować ją do drugiej pod kątem.
 

 

Taras o podłożu z palet

Tak, palety przydadzą się nie tylko jako meble, ale też jako podstawa tarasu. Dzięki ułożeniu palet nie musimy martwić się o wylewanie fundamentu albo co się stanie, gdy taras nam się znudzi. Jeśli nie pokryjemy go niczym czasochłonnym (jak np. kafelki), to można go będzie też szybko rozmontować lub przerobić.
 

 

Półki na doniczki i pionowe ogrody

Wertykalne ogródki z ziołami lub kwiatami, to świetna ozdoba nie tylko ogrodu, ale też balkonu. W otwory można wstawić doniczki lub po prostu pokryć je nieprzepuszczalnym materiałem (np. folią).
 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł:

Komentarze:

2021-06-07 12:04:15
Tekstylia domowe. Trendy 2021/2022 - Domolubni.pl
[…] Nylon. Nylon to syntetyczny (handlowa nazwa poliamidów) materiał charakteryzujący się dużą wytrzymałości i wodoodpornością. Chętnie stosuje się go więc w meblach tarasowych i ogrodowych. […]