[TOP 5] 5 pomysłów na nowoczesną łazienkę – kabina prysznicowa wolnostojąca

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Kabina prysznica wolnostojąca to piękne, luksusowe rozwiązanie dla przestronnych łazienek. Nie wiesz, jaki model wybrać? Zobacz nasze podpowiedzi?

Kabina prysznicowa wolnostojąca idealnie sprawdzi się w dużych łazienkach czy w pokojach kąpielowych, gdzie stanowią oryginalny element wyposażenia wnętrza. Kabiny prysznicowe tego rodzaju prezentują się w nich efektownie, a nawet ekstrawagancko. Sprawdź 5 pomysłów na realizację wolnostojącej kabiny prysznicowej w łazience!

Co to jest kabina wolnostojąca z brodzikiem?

Kabina wolnostojąca w odróżnieniu od kabin narożnych (półokrągłych lub kwadratowych) nie musi przylegać do dwóch ścian łazienki. Możemy spotkać wolnostojące kabiny prysznicowe trzyścienne lub czterościenne. Kabiny wolnostojące możemy umieścić właściwie w dowolnym miejscu łazienki. Na środku ściany lub nawet na środku pomieszczenia. Aranżacja łazienki zależy wtedy tylko od naszej wyobraźni i technicznych możliwości doprowadzenia wody i odpływu.

W jakiej łazience najlepiej sprawdzi się kabina prysznicowa wolnostojąca?

Wolnostojąca kabina prysznicowa spektakularnie zaprezentuje się w dużej łazience, urządzonej w nowoczesnym stylu, który najlepiej pasuje do  pomieszczeń przestronnych i o dużych powierzchniach. Tego typu kabina prysznicowa umieszczona np. na środku łazienki stanowi niezwykle oryginalną ozdobę wnętrza. Wolnostojące kabiny prysznicowe dobrze komponują się także z wnętrzami minimalistycznymi – prostymi i ascetycznymi oraz pozbawionymi ornamentów.

Kabina prysznicowa – wolnostojąca i nowoczesna

Nowoczesna kabina wolnostojąca z brodzikiem i deszczownicą za pomocą szklanej ściany montowanej na całej wysokości łazienki (od podłogi do sufitu) skutecznie oddziela kąpielową część łazienki. Dodatkowego wrażenia odseparowania części kąpielowej nadaje podwyższenie, na którym umieszczone są wanna i prysznic. Naszym zdaniem całość daje nadzwyczajny i magiczny efekt!

wolnostojąca kabina prysznicowa
Wolnostojąca kabina prysznicowa

Wanno prysznic w kształcie jajka

Wolnostojąca kabina prysznicowa w kształcie jajka to prysznic połączony z wanną. Kapsuła ulokowana na środku łazienki nada wnętrzu zachwycająco ekskluzywnego charakteru. Rozwiązanie to sprawdzi się jednak jedynie w przestronnych łazienkach i pokojach kąpielowych.

Zawijana kabina prysznicowa

Przeszklona kabina prysznicowa o zaokrąglonych kształtach, przypominających muszlę ślimaka, idealnie sprawdzi się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Prostota, transparentność i odwołanie do natury sprawiają, że kabina prysznicowa zachwyca swoją „niewidzialną” formą.

Wolnostojąca kabina prysznicowa do minimalistycznego wnętrza

Szklana, wolnostojąca kabina typu walk-in z deszczownicą zawieszoną na stelażu to optymalne rozwiązanie dla minimalistycznej łazienki. Dzięki tego typu prysznicowi można wygodnie korzystać z pomieszczenia, łatwo i swobodnie przemieszczając się po różnych miejscach łazienki.

kabina prysznicowa

Wanna z prysznicem wolnostojąca

Wanna wolnostojąca z prysznicem z zamontowaną u sufitu deszczownicą tworzy oryginalny prysznic wolnostojący. Alternatywą dla deszczownicy może być także wolnostojąca bateria prysznicowa montowana do podłogi.

Więcej o wolnostojącej armaturze łazienkowej przeczytasz w artykule Baterie wolnostojące – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: